Wasze domowe miejsce pracy/zabawy

Tutaj dyskutujemy na tematy niekoniecznie związane z lotnictwem.
SP-LAA
Cadet
Cadet
Posty: 20
Rejestracja: sob 16 paź, 2010 01:31
Skąd jesteś: xxx

Post autor: SP-LAA »

U mnie na razie skromnie , ale powoli zbiera się na wymianę umeblowania i remont pokoju ;-)

http://img683.imageshack.us/img683/5476/dscn4125g.jpg
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Jak ty latasz z tak krzywo ustawioną przepustnicą?
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
SP-LAA
Cadet
Cadet
Posty: 20
Rejestracja: sob 16 paź, 2010 01:31
Skąd jesteś: xxx

Post autor: SP-LAA »

Od co dlatego planuję wymianę mebli. :) Głównie latam na joysticku właśnie przez te przepustnice. Z resztą ja preferuję maszyny Airbusa a one są flaj baj drut więc na razie jakoś idzie przeżyć.
E-Jet
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 18:11
Skąd jesteś: pl

Post autor: E-Jet »

Podstaw sobie jakieś krzeselko lub coś w tym guście obok krzesła na ktory siedzisz- przykręć na tym przepustnice i masz po pierwsze więcej wygody, a po drugie więcej realistyki :)
man567
Cadet
Cadet
Posty: 41
Rejestracja: pt 20 sie, 2010 16:50
Skąd jesteś: Witaszyce

Post autor: man567 »

A to moje skromne miejsce do lotów.

Obrazek

Obrazek
hideto
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 121
Rejestracja: czw 10 lut, 2011 16:02
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: hideto »

Nawet drugiego pilota nasz ;-) Choć po jego miejscu w kabinie można też domniemywać, że to nawigator.
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Sliczności kotek! :)
Obrazek
SP-LAA
Cadet
Cadet
Posty: 20
Rejestracja: sob 16 paź, 2010 01:31
Skąd jesteś: xxx

Post autor: SP-LAA »

Kotek kotkiem ale gorzej jak też zaczyna się wczuwać w rolę ;) Swoją drogą pozdro dla kociarza;) Ja tak w pasjansa grywałem jak kot był mały. http://images46.fotosik.pl/359/3cd01d5eadcffb27.jpg
Awatar użytkownika
shaman
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 00:05
Skąd jesteś: Częstochowa

Post autor: shaman »

W pierwszej chwili nie zauważyłem tego czarnego przyjaciela :D
Jak jeszcze miałem CRT to moja kotka często wygrzewała się na nim, układając się w ten sposób, że łapką zasłaniała mi część monitora...
C2D E8400@3.5Ghz,ASUS P5Q-E,DDR2 OCZ SLI Ready 800Mhz,GTX260,Chieftec 550W,HDD1TB,LCD 22'',Saitek Cyborg X
Artur Grabski
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 127
Rejestracja: pn 26 maja, 2008 17:40
Skąd jesteś: Bielsko-Biała

Post autor: Artur Grabski »

U mnie tak
Obrazek
man567
Cadet
Cadet
Posty: 41
Rejestracja: pt 20 sie, 2010 16:50
Skąd jesteś: Witaszyce

Post autor: man567 »

Małe wyjaśnienie kotek to pasażer na gapę. Lecz często siada u mnie na biurku i podziwia widoki na monitorze. :D
Awatar użytkownika
oskar1994
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 84
Rejestracja: pn 16 lis, 2009 16:25
Skąd jesteś: Gdynia

Post autor: oskar1994 »

A oto... moje skromne miejsce pracy. Nic specjalnego :)
Joy Logitech i nad monitorkiem najważniejsze dokumenty tj. Checklists, czy przelicznik Jednostek ciśnienia, lub prędkości.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sob 07 sty, 2012 12:12 przez oskar1994, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

Witajcie,

Postanowiłem się pochwalić także moim "latadłem".

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Całość chodzi na jednym PC, proces Phenom II X6 1090T 3,20GHz 8 GB, Win7 64, karta graficzna ATI Radeon HD6970. Podpięte 4 monitory 24 cale Dell oraz jeden monitor 17 cali dotykowy. Służy za FMC i do obsługi overheadów. Panele Saiteka - 2 x Radio, Multipanel i Switch oraz BIP. Do tego też saitekowy joke i pedały oraz dodatkowa przepustnica. Latam głównie na ATR-72 od Flight1 a ostatnio na Emb170 od Wilco.

Z dodatków Active Sky 2012, UTX Europe, FEX, polskie scenerie DDesign, Radar Contact 4. Konfiguruję to wszystko od prawie dwóch lat i wreszcie widać światełko w tunelu :) Nasze hobby jest niezmiernie czasochłonne....

pozdrowienia,
Leszek
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Ładnie.
Awatar użytkownika
oskar1994
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 84
Rejestracja: pn 16 lis, 2009 16:25
Skąd jesteś: Gdynia

Post autor: oskar1994 »

Tak bardzo chciałbym posiadać chociaż cząstkę tego, co posiada Pan leszek81.
Bardzo łady kokpit. To musi być piękne uczucie, gdy czerpie się ogromną przyjemność z latania posiadając taki rozległy sprzęt :).
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

A ja akurat dziś powiększyłem sobie RAM do 24GB (przyda się nie tyle do FSa co do pewnego programu obrabiającego duże fotografie) i podkręciłem i7 965 do 3.8, jakoś na razie wyżej nie chciał działać. Ale to pewnie dlatego, że coś robię nie tak :roll: Dokupiłem również wodne chłodzenie, także temp. nie przekracza 60C przy obciążeniu testerem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Scepon
Cadet
Cadet
Posty: 26
Rejestracja: śr 28 gru, 2011 08:40
Skąd jesteś: z Gór

Post autor: Scepon »

D. Design pisze:A ja akurat dziś powiększyłem sobie RAM do 24GB (przyda się nie tyle do FSa co do pewnego programu obrabiającego duże fotografie) ...
Jeśli to nie tajemnica to czy można wiedzieć jakiej wielkości/rozdzielczości są te fotografie ? Tak się składa, że zajmuję się fotografią; pracując np. w LR3 nie doznałem jeszcze zawodu przy raptem ~6GB RAM, . Pytam z czystej ciekawości - co to za materiał foto, że wymaga tak mocnego komputera ?
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Fotki mają wielkość ok. 4GB.
Udało się również przyśpieszyć do 4GHz. W FSX nie ma jakiejś rewelacji, ale przy pracy jest trochę płynniej.
Obrazek
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Update chłodzenia - i generalnie ciekawiej też wygląda, dlatego postanowiłem podzielić się fotkami ;)

Górne dwa wiatraki i chłodnica to chłodzenie wodne procesora. Duży wiatrak boczny chłodzi ogólnie wnętrze (płyta główna i RAM) a dwa mniejsze dmuchają bezpośrednio na karty graficzne. Nie widać jeszcze trzy wiatraki - jeden od przodu obudowy (nie wiem czy coś daje, ale był wbudowany) i dwa od tyło - jeden chłodzi zasilacz, dwugi wydmuchuje powietrze na zewnątrz.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I mały bonusik :)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SEBOS
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 16:26
Skąd jesteś: Radom

Post autor: SEBOS »

Nieźle, ile takie chłodzenie kosztuje?
Awatar użytkownika
shaman
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 00:05
Skąd jesteś: Częstochowa

Post autor: shaman »

Jaki to model obudowy?
C2D E8400@3.5Ghz,ASUS P5Q-E,DDR2 OCZ SLI Ready 800Mhz,GTX260,Chieftec 550W,HDD1TB,LCD 22'',Saitek Cyborg X
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Wiartaki wiadomo, 10-30zł, chłodzenie wodne 400. Mocowanie własnoręczne.
Obudowa Thermaltake: http://www.thermaltakeusa.com/Product.a ... 26&ID=1771
Obrazek
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

SP-LES w wersji 3.0

Post autor: leszek81 »

Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem upgrade'u mojego dotychczasowego "latadła". W wakacje było trochę więcej czasu, więc przysiadłem do projektu, chwyciłem piłkę do drewna, wkrętarkę, kombinerki, kable, śrubki i nakrętki i oto efekt prac:

Obrazek

Cała konstrukcja jest drewniania. Ze sklejki 15mm oraz 3mm. Sklejka kosztowała mnie w sumie około 400 PLN, kupiona w internecie, przycinają na żądany rozmiar, więc wystarczyło tylko skręcić.

Obrazek

Wykorzystałem wszystkie posiadane wcześniej panele i peryferia, czyli Multi Panel, dwa Radio Panele, Switch Panel, BIP Panel, wolant, rudder i dwie przepustnice Saiteka. Sprzęt Saiteka jest mocowany do ramek, które fabrycznie mają wbudowane gwinty 4 mm. To bardzo ułatwiło montaż.

Obrazek

W cokole bocznym zainstalowałem przełączniki podpięte do 5 gniazd zasilających umieszczonych w środku cokołu. Podpięte są do nich: oświetlenie panelu (rząd led'ów nad monitorami) oraz lampka led'owa do map itp. Pozostałe przełączniki są jeszcze wolne i czekają na swoją kolej (na przykład na wentylację)

Obrazek

Do zabudowy wykorzystałem posiadany już wcześniej sprzęt, czyli monitory 24'' Della, monitor dotykowy 15 cali. Nowym zakupem sprzętowym był rzutnik BenQ ST710. Mocno go polecam, to rzutnik szerokokątny, daje z odległości niecałych dwóch metrów obraz o przekątnej ponad 100 cali...

Obrazek

Konstrukcja jest na tyle modułowa, że panele można bez problemów zmieniać. Docelowo w miejsce obecnego BIP i Multi Panelu planuję zakup EFISu i MCP od GoFlight.

Obrazek

Całość naprawdę zmienia odczucia podczas zabawy. Teraz w planach zbudowanie "kopuły" i podwieszenie większego monitora dotykowego jako overhead. Ale to najwcześniej w przyszłym roku... Tegoroczny budżet się wyczerpał. :)

Obrazek

Jeśli ktoś buduje swoją konstrukcję to służę pomocą i wymianą doświadczeń. Sporo rzeczy mnie w międzyczasie zaskoczyło. :D

pozdrawiam,
Leszek
i7 4770 4,2GHz, ASUS MAXIMUS VI FORMULA, Z87, GeForce GTX 780, FSX, ASN i wiele wiele innych :)
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Leszku, moim zdaniem bardzo udany i bardzo uniwersalny projekt. Gratulacje! Czy mógłbyś zdradzić jak rozwiązałeś widok do przodu?
Obrazek
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

Dziękuję, dziękuję :)

Widok do przodu daje rzutnik zamocowany jakieś 50 cm od sufitu zaraz za fotelem. Rzutnik BenQ 710ST, podłączony przez HDMI. A widok to po prostu zwykły widok kokpitu z wyłączonym widokiem panelu głównego. Trzeba potem jeszcze zrobić przesunięcie obrazu: "podnieść" fotel i nieco przybliżyć. Dzięki temu zasięg widoku odpowiada temu co jest w VC.

Panele po monitorach są porozstawiane za pomocą programu Actual Windows Manager. Trochę zabawy z "napisaniem" tych paneli było, na razie zrobiłem to tylko do dwóch najczęściej używanych samolotów, czyli ATRa i Embriona. Na resztę przyjdzie czas potem.
A z boku mam dodatkowy monitor "techniczny" na otworzenie programu pogodowego, SB4 i np. map. Taki elektroniczny flight bag przy okazji.
i7 4770 4,2GHz, ASUS MAXIMUS VI FORMULA, Z87, GeForce GTX 780, FSX, ASN i wiele wiele innych :)
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Leszek, super! Kawał dobrej roboty i serca został w to włożony. Gratuluję :D
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Leszku, a (klasyczne pytanie) jak rozwiązałeś kwestię gaugesów na poszczególnych ekranach? Czy po prostu stworzyłeś nowe panele które są umiejscowione w danych miejscach z wykorzystaniem natywnych gaugesów czy też zrobiłeś to jakoś inaczej? Bardzo fajnie, że nie 737 :P chociaż przyznaję, że mój ulubiony.
Obrazek
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

Panele zrobiłem sam na podstawie plików panel.cfg czyli wykorzystałem oryginalne gaugesy. Sporo roboty z rozstawianiem było i odnalezeniem poszczególnych elementów (czasem trzeba było wziąć gaugesy z VC, czasem z panelu 2D - nie wiem czemu tak jest, ale czasem te z płaskiego są czarne przy próbie przeróbki panelu po swojemu).
Potem żeby to na stałe porozstawiać po monitorach użyłem programu do zarządzania oknami windowsowymi. Można w nim nawet ukryć ramkę okna, więc pasuje idealnie. Potem po porozstawianiu tego wszystkiego na właściwych miejscach zapisuję lot i traktuję tego save'a jako punkt wyjścia do następnych lotów.
Na razie są konfigi pod ATRa i Embraera 175. B737 też będzie zrobiony, jak go opanuję :) Przedzieram się właśnie przez dokumentację do PMDG. Jak się go nauczę to zrobię pod niego panele. Po zakupie EFISu i MCP będzie już dużo bliżej do kokpitu benka :)
Fajną opcją jest klawiaturka numeryczna. Dzięki programowi HID Macros można ją dowolnie przypisać. Służy mi do chowania/zmieniania okien na monitorze dotykowym (ovh, pedestal itp).
Natomiast już żałuję, że nie wykorzystałem Twojego pomysłu na instalację trackballa w kokpicie. Konieczność używania myszki do niektórych czynności psuje zabawę...
i7 4770 4,2GHz, ASUS MAXIMUS VI FORMULA, Z87, GeForce GTX 780, FSX, ASN i wiele wiele innych :)
maver
Cadet
Cadet
Posty: 41
Rejestracja: śr 31 mar, 2004 10:14
Skąd jesteś: Jaworzno

Post autor: maver »

Mały updejt mojej zabawki:

Obrazek
Intel i7 9700K 5,0 Ghz, 32Mb RAM, GTX 1060
Tyszek
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 61
Rejestracja: czw 26 maja, 2011 19:45
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: Tyszek »

LM'y muszą być :D
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

No to i ja się dorzucę - póki jeszcze mogę pisać ://
Btw... This thing is called - szafa...
Obrazek
Awatar użytkownika
konrad.star
Cadet
Cadet
Posty: 38
Rejestracja: czw 09 lip, 2009 14:39
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: konrad.star »

Witam,

Jak to zwykle w życiu pasjonata bywa, ciągle mu jest mao i mao.

Poniżej link do albumu ze zdjęciami drugiej wersji mojej latadełka. Sprawuje się znakomicie, ale mam już kilka pomysłów na kolejne ulepszenia. Już za chwilę będę mieć nowego kompa i będzie możliwość zwiększenia liczby monitorów :)

Tak jak poprzednio wielkie podziękowania dla mojego Ojca za pomoc.

https://picasaweb.google.com/1166470271 ... KokpitVer2

Hawk!
Ostatnio zmieniony ndz 06 sty, 2013 19:20 przez konrad.star, łącznie zmieniany 1 raz.
"Istotą rury jest dziura" S.M
Awatar użytkownika
oskar1994
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 84
Rejestracja: pn 16 lis, 2009 16:25
Skąd jesteś: Gdynia

Post autor: oskar1994 »

Niestety, link nie działa..
Czy tylko ja mam z nim problem?
Awatar użytkownika
konrad.star
Cadet
Cadet
Posty: 38
Rejestracja: czw 09 lip, 2009 14:39
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: konrad.star »

O! Pardon. Link już powinien działać.
"Istotą rury jest dziura" S.M
meduzes
Cadet
Cadet
Posty: 32
Rejestracja: śr 13 kwie, 2011 14:04
Skąd jesteś: Kętrzyn

Post autor: meduzes »

To i może ja pochwalę swoim małym symulatorkiem :)

Obrazek
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Bardzo to ładna robota naprawdę! :) Moją jedyną sugestią byłoby pozostawienie na monitorze z przodu TYLKO widoku frontowego (przydał by się większy monitor lub TV) a przyrządy wrzucić na jeszcze jeden monitor pod glareshield. Wtedy już będzie total wypas!
Obrazek
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

Fajny patent z tymi obiciami z wykładziny. Na klej czy zszywkami tapicerskimi?
i7 4770 4,2GHz, ASUS MAXIMUS VI FORMULA, Z87, GeForce GTX 780, FSX, ASN i wiele wiele innych :)
Awatar użytkownika
konrad.star
Cadet
Cadet
Posty: 38
Rejestracja: czw 09 lip, 2009 14:39
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: konrad.star »

Zastosowałem zszywki tapicerskie i cienką taśmę dwustronną.

Pozdrawiam
"Istotą rury jest dziura" S.M
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

To nie moje dzieło, ale warto zobaczyć kokpit F-16 zbudowany w Polsce. Możliwy do kupienia na Allegro.

Piękna robota.

http://gry.onet.pl/wideo/polak-przez-dw ... 662,w.html
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Nie wygląda przesadnie ekstrawagancko, chyba ciekawsze są kokpity przedstawione tutaj.
ODPOWIEDZ