Problem z Mouse Yoke do FS2004

Problemy techniczne (panele, dźwięki, malowania, itp.) związane z samolotami płatnymi i darmowymi.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

czesiek77
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: czw 31 lip, 2014 16:59
Skąd jesteś: Łowicz

Problem z Mouse Yoke do FS2004

Post autor: czesiek77 »

Witam, mam problem z modem Mouse Yoke (mgauge23) i VRS Super Bug F18 do FS2004.
Instalacja moda Mouse Yoke polega na dodaniu paru linijek w panel.cfg samolotu, dzięki czemu można go pilotować za pomocą myszki. W grze aktywujemy go przy pomocy klawiszy shift+6 lub inna cyfra zależnie od tego jaką wybraliśmy w panel.cfg. Niestety w VRS to nie działa (ciąg mogę dalej kontrolować za pomocą kulki myszy). W ogóle wewnątrz samolotu nie mogę poruszać klapami za pomocą klawiszy.

P.S. Proszę nie piszcie żebym sobie kupił joystick.
Ostatnio zmieniony czw 31 lip, 2014 18:00 przez czesiek77, łącznie zmieniany 4 razy.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Z opisu samolotu:
● Joystick mandatory. Full HOTAS (Separate stick and throttle), and rudder pedals are highly recommended in order to enjoy this product to its fullest potential.
czesiek77
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: czw 31 lip, 2014 16:59
Skąd jesteś: Łowicz

Post autor: czesiek77 »

Dobra znalazłem sposób z Mouse as Yoke standalone. Ale tu problem jest taki że nie wiem jak go wyłączyć w trakcie lotu. (Włącza się enterem).
Awatar użytkownika
sww
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 108
Rejestracja: wt 06 paź, 2009 09:37
Skąd jesteś: znienacka

Post autor: sww »

O ile dobrze pamiętam, w Mgauge po najechaniu na gauge można go uaktywnić/wyłączyć prawym przyciskiem myszy. U mnie to działa.
Centrum Szkolenia Pilotów - (prawie) wszystko o wirtualnym lataniu
czesiek77
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: czw 31 lip, 2014 16:59
Skąd jesteś: Łowicz

Post autor: czesiek77 »

Dobra już wszystko działa jak należy. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Jak w VRS wyłączyć hamulce? bo cały czas wyświetla mi się BRAKES i wciśnięcie "." nic nie daje. Maszyna hamuje sama na pasie.
ODPOWIEDZ